۱۰میلیون کارگر حاشیه‌نشین بیمه شدند | میزان اشتغال‌زایی در دولت یازدهم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۱۰ میلیون کارگر حاشیه‌نشین شهری که هیچ حمایت درمانی نداشتند زیر پوشش بیمه قرار گرفتند.

به گزارش ایرنا، علی ربیعی در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان شمالی اظهار کرد: از این نظر گام‌های خوبی برداشته شده و امروز هزینه درمان در روستاها به هفت تا ۱۰ درصد رسیده است در حالی که در گذشته ۷۰ درصد هزینه‌های درمان را روستاییان متقبل می‌شدند.

وی با بیان اینکه تا پایان سال هیچ خانواده ۲ معلول بی‌خانه نخواهیم داشت، افزود: در آینده نیز خانه‌دار کردن خانواده‌های معلول و سرپرست خانوار را دنبال می‌کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ۷۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد کردیم، گفت: با وجود این، وضعیت اشتغال در کشور قابل ملموس نیست و حتی برخی که از دولت نیز پول می‌گیرند، می‌گویند که از نظر اشتغال در کشور کاری انجام نشده است.

وی افزود: با جرأت و اطمینان می‌گویم که امسال، سال شکوفایی دولت است و سال ۹۶، سال جهش اقتصادی خواهد بود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با بیان اینکه قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده است، گفت: هنوز هم برخی از اقشار جامعه قدرت خرید کمتری دارند که این قابل قبول نیست؛ باید در این راستا اقداماتی اساسی انجام دهیم.

وی با بیان اینکه از جایی برداشت و در مکانی دیگری هزینه کردن اقدامی درست نیست، افزود: باید برای افزایش قدرت خرید مردم کارهای اساسی و زیربنایی و با برنامه انجام شود تا منجر به افزایش درآمد اقشار مختلف شود.

وی اظهار کرد: عمق فقر طوری بوده و هست که تمامی اقدامات انجام شده در راستای ایجاد اشتغال و سرمایه‌گذاری و رشد درآمد خانوار ملموس نبوده است.

  • اختصاص ۱۰۰۰میلیارد تومان برای کاهش شکاف حقوق‌بگیران و بازنشستگان

وی اشاره‌ای به سیاست‌های رفاهی در طول دولت یازدهم کرد و افزود: افزایش حقوق‌ها، افزایش پرداختی مستمري‌بگیران را داشته‌ایم؛ این در حالی است که در گذشته شکاف ۶۷ درصدی در این امر ایجاد شده بود.

وی اظهار کرد: هزار میلیارد تومان اعتبار برای از بین بردن شکاف حقوق‌بگیران از جمله بازنشستگان و سایر گروه‌ها در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه بنیه‌های اقتصادی را مقاوم کرده‌ایم، افزود: در طول دولت یازدهم اقدامات خوبی انجام داده‌ایم و آمارها نیز این امر را نشان می‌دهند.

وی اظهار کرد: هم اکنون اقتصاد در کشور رونق گرفته و می‌چرخد اما متاسفانه عده‌ای می‌گویند کاری انجام نشده است.

منبع : hamshahrionline.ir