اولین هاوربورد واقعی به زودی به بازار عرضه می شود

چند دهه است که هاور بورد در حد شایعات و یا بعضی طرحهای اولیه باقی مانده است،و یا نهایتا تعداد محدودی از آن و همچنین خیلی ضعیفتر از آنچه انتظارش را داریم به بازار عرضه شد.

به تازگی شرکت فضایی آرکا در حال سفارش گیری برای اولین هاور بورد واقعی تاریخ است یعنی همان هاوربوردی که در قسمت دوم فیلم Back to the Future دیدیم.

برخلاف نمونه هایی که قبلا به بازار عرضه شده که معنای واقعی هاور بورد را تداعی نمی کردند و نمونه های پیشرفته ای از اسکیتبورد ها بودند آرکا بورد واقعا میتواند با فاصله ی یک فوتی از هر سطحی حرکت کند(آب،خاک،آسفالت)

arcaboard-5

دلایلی وجود دارد که باور کنیم آرکا بورد واقعا یک هاور بورد است،بیایید نگاهی دقیقتر به شرکت فضایی آرکا بیاندازیم.

آرکا کار خود را به عنوان یک ان جی او در کشور رومانی شروع کرد و به خاطر پیشرفتی که از خود نشان داد،موفق شد قراردادهایی درباره ی موشک های فضایی با سازمان فضایی اروپا ببندد بعد از آن توانست جایزه ی Google Lunar X Prize را از آن خود کند و آخرین نسل پهپادها را تولید کرده است و پس از نقل مکان به کشور امریکا مشغول پروژه ی آرکا بورد بوده است.

این شرکت در محصول جدیدش از ۳۶ پروانه ی الکتریکی قدرتمند استفاده کرده است که قدرتی معادل ۲۷۲ اسب بخار تولید می کنند.باتری های این هاور بورد می توانند ۶ دقیقه استفاده برای کاربر سبک وزن و نیز ۳ دقیقه استفاده توسط کاربر سنگین وزن را پشتیبانی کنند و گفتنی است که حد اکثر سرعت این هاوربورد ۲۰ کیلومتر در ساعت ارزیابی شده است.

arcaboard-8

آرکا بورد می تواند توسط حرکات بدن کاربر(همانند اسکیت بورد) و نیز توسط نرم افزارهای اندرویدی و یا آی او اسی کنترل شود.

طراحی این هاور بورد مانند یک اسکیت بورد غول پیکر است و ابعادی معادل ۱۴۵ در۷۶در۱۵ سانتی متر دارد و وزنش نیز ۸۲ کیلوگرم است.

شرکت این محصول را در دو مدل با نامهای Arca Boardو Arcadock به بازار عرضه کرده است و نیز قیمت پایه ی انها ۱۹۹۰۰ دلار است و شرکت در ماه آوریل اولین سفارشات خود را به مشتریان تحویل خواهد داد.

منبع: zoomtech.ir